Svatby v Praze

Svatby v Praze

Hledáte v Praze svatebního fotografa? Ceník svatebního focení najdete skrze menu, nebo níže v odkazu pod tímto odstavcem. Na rezervace se snažím reagovat co nejdříve s informací, zda mám na svatební focení v požadovaném termínu volnou kapacitu. Ozvu se Vám tedy s potvrzením a dám Vám konkrétní nabídku na svatební focení. S rezervací prosím neotálejte, termíny se plní velmi rychle. Nicméně v tuto chvíli jsem pro sezónu flexibilní. Těším se na Vaši poptávku.

ZDE: Svatební fotograf Praha cena

A nyní se už na tomto místě věnujme tématu a sice svatbám v Praze. Jako svatební fotograf jsem fotil již nespočet svateb a chci se zde s Vámi podělit o své zkušenosti a dát Vám tipy, kde jsou nejlepší svatební místa v Praze. Chci Vám poradit, kde uspořádat svatební obřad a svatební hostinu, nebo kde můžete třeba mít všechno na jednom místě. Chci Vám poradit, kde realizovat svatbu v Praze, nebo svatbu v okolí Prahy. Během své fotografické praxe se setkávám s různými typy klientů.

Každý jsme jiný. Někdo si představuje svatbu v přírodě, někdo se cítí lépe v ruchu velkoměsta a lákají ho lokality jako Staroměstské náměstí, nebo Pražský hrad (respektive Katedrála Svatého Víta). Praha a její okolí nabízí celou řadu svatebních míst a to pro vkus každého klienta individuálně.

Výběru místa věnujte velkou pozornost, protože může být hodně určující pro vyznění Vašeho významného dne.

Svatba v Praze – Kde je nejlepší říct si své „ano“?

Pokud plánujete svatbu v Praze, nejprve ze všeho si promyslete počet hostů, které pozvete na svatbu. Podle toho, jestli bude svatba spíše v rodinném kruhu, nebo se bude jednat o velkou svatbu bude potřeba uzpůsobit i výběr místa pro svatební obřad a výběr místa pro svatební hostinu.

Dále si promyslete kdo jsou Vaši klíčoví hosté a jak se budou ve zvoleném místě cítit. V Praze je velký výběr svatebních míst a můžete mít co pro Vás bude nejlepší. Své hosty – rodinu, rodiče, přátele sami nejlépe znáte. Přestože svatební den je hlavně o novomanželích, je dobré nepřivádět například rodiče do rozpaků z luxusního prostředí, nebo zvolit prostředí až moc neformální.

V neposlední řadě bude potřeba si stanovit svatební rozpočet. Při plánování svatby obvykle seznam svatebních hostů narůstá velmi rychle. Každý si svatbu v Praze plánuje jinak. Mezi obvyklé výdaje patří zapůjčení svatebních šatů pro nevěstu, svatební oblek pro ženicha, prstýnky, pozvánky, pronájem místa, catering, svatební fotograf, DJ, výdoba, svatební dort, ubytování mimopražských hostů, doprava (limuzína apod.), výslužka pro svatební hosty atd.

Určitě Vám doporučuji všechno si sepsat a vytvořit si písemný rozpočet a písemný časový plán. Co je na papíře je dáno. Co je jen ve Vašich představách, může mít mlhavé obrysy a může Vás potom dostat do složité situace.

Svatba a svatební místa v Praze

Náměty na svatební místa přináším níže v tomto článku. Pokud máte zkušenosti s dalšími místy, klidně mi napište na e-mail a já rád další místa do seznamu umístím. Stejně tak, pokud jste majiteli, nebo managery svatebních míst, restaurací, hotelů apod. Praha je rozmanitá a bohatá na služby. Stejně tak, pokud máte špatnou zkušenost s některým z uvedených míst, dejte mi vědět a já zvážím jeho odstranění. Chci zde prostě pro vás klienty udržovat dobrý a aktualizovaný seznam.

Nejlepší svatební fotograf Praha - již od 6990,-kč

Nevýhody svatby v Praze

Na nejlepší místa se může čekat opravdu dlouho

Místa, která jsou pro Vás atraktivní jsou samozřejmě atraktivní i pro další snoubence. Nejlepším řešením proto je začít plánovat s dostatečným předstihem a vysněné místo si co nejdříve rezervovat. Pokud se Vám nepodaří zvolené místo rezervovat včas nesmutněte. Praha je město služeb a jsem si jistý, že se nějaká alternativa vždy najde. Variantou samozřejmě vždycky může být najít si pěkné místo v okolí Prahy. To má také své výhody.

Nabitý program může být stresující

Mám rád svatby s bohatým programem. Na internetu je spousta tipů jak dobrý program zorganizovat a i já plánuji do budoucna připravit článek s nápady. Za tu dobu, co fotím jsem jich sesbíral pěknou řádku. Pokud Vám však svatbu neorganizuje profesionál například z některé ze svatebních agentur, může být organizace programu stresující.

Nebojte se požádat svědky, rodinu, přátele, aby Vám pomohli. Dobrý nápad také je udělat si týden před svatbou neformální schůzku s lidmi, kteří Vám budou pomáhat svatbu zorganizovat a jednotlivé body programu dát konkrétním lidem na starost. Tím se Vám alespoň trochu organizačně uleví.

Mezi běžné prvky programu a svatebních zvyků většinou patří házení rýže na novomanžele vycházející z kostela (lze nahradit například bublifukem, pokud si v místě rýži nepřejí z důvodu úklidu), ženichovi se ve stejný okamžik nasazuje chomout a nevěstě se dává do ruky bič. Při příchodu do restaurace hosty vítá zástupce restaurace (panák, chléb, sůl apod.) a rozbíjí se talíř. Novomanželé jej pak sklízejí smetáčkem a lopatkou (přátelé jim je rozkopávají).

Při příchodu do restaurace se začíná proslovy (svědci, příp. rodiče, ženich, přátelé) a první chod bývá knedlíčková polévka, kdy se novomanželé vzájemně krmí. Nejde to snadno, protože lžíce má uprostřed díru. Aby se nezašpinili, dostávají od obsluhy kolem sebe ubrus.

Následuje svatební focení, pózování nevěsty a ženicha. Pokračuje se krájením svatebního dortu a prvním tancem. První tancují novomanželé, potom rodiče, svědci a další. V průběhu večera je možné organizovat svatební tombolu, všichni mohou vsadit novomanželům Sportku, hrají se různé hry.

Svatba a obřad na jiném místě

Svatební obřad a svatební hostina bývají často na jednom místě. Místa na svatbu – obřad a hostinu můžou být různá. Pokud chcete mít obojí na různých místech, je potřeba zajistit dopravu pro nevěstu, ženicha a svatební hosty. Zároveň je potřeba před přesunem distribuovat informace, aby každý věděl co má dělat, kdy a kde má být.

Svatba v Praze je za pražské ceny

Praha je nejsilnějším ekonomickým regionem v České republice a ceny zde bývají v průměru vyšší. Proto při plánování důkladně promyslete, zda si přejete mít svatbu zde, nebo byste třeba preferovali svatbu v okolí.

Není špatný nápad udělat si dvě kalkulace – první kalkulaci na svatebu v Praze a druhou kalkulaci na svatební místo v okolí Prahy. Můžete si pak porovnat, jaký je rozdíl v ceně a co Vám která varianta přináší.

Svatební fotograf Praha

3 tipy proč mít svatbu v Praze?

Perfektní infrastruktura

V Praze je v podstatě všechno, co na svatbu potřebujete. Jsou zde skvělá místa, kde se dají pořádat svatební hostiny, je zde spousta míst pro svatební obřad, jsou zde DJ, svatební fotografové, hotely, dopravci, kapely, zkrátka vše na co si vzpomenete a není potřeba platit extra peníze za jejich dopravu mimo Prahu.

Romantická Praha

Praha je krásné město a pro ty, kdo tady žijí i pro ty, kdo Prahu navštíví. Praha nabízí kouzelná místa na svatbu. Dají se zde pořídit krásné fotografie. Návštěvníci odjinud Prahu určitě ocení. Svatbu lze spojit i například s výletem na Pražský hrad, výletem po Praze a okolí v průběhu neděle apod.

Nemusíte plánovat jen samotný svatební den, ale můžete připravit program i na pátek večer a neděli, pokud čekáte hosty z daleka. V okolí Prahy se nachází rovněž spousta atraktivních cílů jako Karlštějn apod, ale o tom budu psát dále v tomto článku.

Poloha Prahy

Praha nabízí výtečné spojení z celé České republiky i ze zahraničí. Pokud máte přátele, kteří žijí mimo ČR, bude pro ně vcelku pohodlné se na místo svatby dostat ať už letecky, autem, vlakem, autobusem. Také rodina ženicha, rodina nevěsty a další svatební hosté budou mít dopravu do místa svatby usnadněnu.

Nejlepší svatební místa v Praze!

Každý má jinou představu o optimální svatbě. Každý má jiné finanční možnosti. Někdo si přeje svatbu velkolepou. Jiný prahne po malé svatbě v rodinném kruhu. Proto za nejlepší svatební místo v Praze bude každý považovat něco jiného.

Na svůj seznam jsem tedy zatím vybral tyto tipy:

Staroměstská radnice
Pražský hrad
Svatba na lodi
Hotel Imperial
Hotel Four Seasons
Hotel Hilton Prague
U Malířů 1543
Chateau St. Havel
Mlýn na dobré vodě
Nebozízek
Botanická zahrada
Občanská plovárna
Pavilon Grébovka

Podle čeho vybírat svatební místa v okolí Prahy?

Svatební místa v okolí Prahy jsou různorodá. Výhodou je, že často můžete mít svatební obřad i svatební hostinu na jednom místě. Svatební místa v okolí Prahy bývají méně rušná a někdy jsou i cenově přístupnější. To se týká i místních dodavatelů cateringu apod.

Svatba v okolí Prahy – Inspirace na zajímavá svatební místa

Chateau Trnová
Na staré poště

Svatební fotograf Praha

Těšíte se na svatbu? Nenechte organizaci samotné události zastínit Vaše pozitivní emoce. Užijte si plánování i samotný den co možná nejvíce to půjde. A budu rád, když mne přizvete ke svatebnímu focení.

Svatební fotograf Praha
Svatební fotograf Praha
Svatební fotograf Praha
Svatební fotograf Praha
OBJEDNAT SVATEBNÍ FOCENÍ