OBJEDNAT

Objednat svatební focení

Zanechte mi zde prosím Vaše kontaktní údaje a základní informace o svatbě. Ozvu se Vám co nejdříve s potvrzením termínu focení. Jsem tady pro Vás!

  FAQ Svatební fotograf

  Na tomto místě zodpovídáme Vaše nejčastější otázky. Nevejde se nám sem ale samozřejmě všechno, proto se na nás neváhejte se svými dotazy obracet přímo. Těšíme se na spolupráci.

  Jaká je obvyklá cena za svatebního fotografa?

  Cena za svatebního fotografa se obvykle pohybuje v rozmezí 7 000kč – 20 000kč. Obvyklý průměr je 12 000kč.

  Kolik fotografií se nafotí během svatby?

  Obvyklý počet fotografií během svatby je 100-700. Průměrný počet je 300 upravených fotografií. U některých fotografů to může být i více.

  Proč je potřeba si objednat na svatbu profesionálního svatebního fotografa?

  Svatební fotograf má k dispozici profesionální techniku, fotografie po skončení svatebního dne profesionálně digitálně upravuje a umí vystihnout důležité momenty z průběhu svatby. Díky němu důležité momenty nepromeškáte, získáte profesionální výstupy a budete mít památku na celý život.

  Vyplatí se najmout si svatebního fotografa?

  Svatební fotografie Vám zůstanou jako památka po celý život.

  Proč nosí fotografové černou barvu?

  Proč nosí černou? Ukázalo se, že oblékání do černého je ve světě fotografie obecným pravidlem, takže fotografové jsou na focení tak neviditelní, jak je to jen možné. Tímto způsobem neodvádějí pozornost od hlavního děje.

  Proč svatební fotografové nedávají všechny, tedy i digitálně neupravené fotografie?

  Profesionální fotograf vám nechce dát nezpracované soubory, protože to nejsou finální snímky a nemusí vypadat vždy skvěle. Nebyly by upraveny tak, aby odpovídaly stylu fotografa. Nezapomeňte, že jste si vybrali svatebního fotografa, protože se vám líbí jejich styl fotografování.

  Na jak dlouho bychom si měli objednat fotografa na naši svatbu?

  8hodinový balíček je obvykle dostatečná doba pro větší svatbu (asi 100–150 lidí) a 2 hodiny navíc obvykle fotografovi umožní zachytit vaše přípravy, nějaké detailní záběry prostor recepce a zahájení taneční zábavy.

  Kde se shání profesionální svatební fotograf levně?

  Svatební fotografie vám zůstanou po celý život a proto je lepší fotografa vybírat podle stylu a kvality fotek. Na internetu však naleznete fotografy různých cenových rozpětí.

  Kdo je nejlepší svatební fotograf v Praze?

  Každému vyhovuje jiný styl focení a úprav fotografií. Proto jsou preference individuální.

  Co potřebuje vědět můj svatební fotograf?

  Nastavte si svá očekávání. Seznamte jej s plánem svatebního dne. Upozorněte ho na momenty, které nechcete, aby zmeškal. Řekněte mu, co je na Vaší svatbě výjimečné, kde se koná a jaké je případně její téma. Upozorněte jej na maličkosti, jako speciální pronajatá limuzína, speciální svatební střevíčky, na míru vytištěná meníčka, krásný svatební dort apod. Všechny tyto informace se mu budou hodit, aby zachytil jedinečnost vašeho svatebního dne.

  Kolik stojí svatební fotograf ve městech Praha, Brno, nebo Ostrava na celodenní focení?

  Cena se většinou pohybuje v rozmezí 8 000kč – 20 000kč. Průměrná cena nejběžnějšího balíčku je 13 000kč.